14 Şubat Sevgililer Günü Görselleri Vektörel makalemizde önce sevgililer günü konusunu ele alacağız. Konuyu detaylı ele aldıktan sonra kurumsal veya bireysel amaçlı kullanabileceğiniz 5 adet, düzenlenebilir görsel paketi oluşturduk. Bunları sizinle paylaşıyoruz. Bu görselleri .ai, .jpeg formatında paylaştık. Adobe Illustrator ile vektörel düzenlemeyi kolayca halledebilirsiniz. Görselimize logonuzu yerleştirip sosyal medya üzerinde kolayca kullanabilirsiniz. Boyutları 1080 x 1080 px olarak ayarlanmıştır. Instagram ve Facebook üzerinde kolayca kare olarak paylaşabilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü Nedir ?

Sevgililer günü, tam olarak nereden, ne zaman ve hangi yılda kutlanmaya başlanmış bilinmese de tahmini olarak yüzyıllarca önce Antik Roma‘da kutlanmaya başlanmıştır. Rivayet odur ki, MS. 3 YY’de imparator 2. Claudius tarafından orduya gönderilcek asker bulmakta zorlanması üzerine nişan ve evlilikleri tamamen kaldırır. Çünkü askerler evlerini ve eşlerini bırakıp orduya gitmek istememektedir. Tabi imparatorun bu tutumu beraberinde yasa dışı şeyleri getirdi. O dönemler yaşadığı bilinen Aziz Valentina adlı bir papaz imparatora rağmen gizlice çiftleri evlendirmeye devam etti. Tabi ki bu durum çok geçmeden imparator tarafından öğrenilecekti. Aziz Valentina tutuklanarak ceza olarak sopa ile dövülerek MS 270 yılının 14 Şubat tarihinde öldürüldü.

O gün itibari ile 14 Şubat Sevgililer Günü olarak kutlanmaya başlandı. Bizde sevgililer gününün karşılığı ingilizce Valentina’s Day buradan gelmektedir.

14 Şubat Sevgililer Günü Nasıl Kutlanır ?

Sevgililer gününün kutlamanın normal ritüeli hediye verip güzel sözler söylemektir. Yıllar önce de bu şekilde yapılmıştı, şimdide aşağı yukarı bu şekilde yapılmaktadır. Çok fazla abartılı şeylere girmeden ritüel kutlamayı sürdürmek en güzelidir.

14 Şubat Sevgililer Günü Görselleri

Bu görselleri direkt Facebook ve Instagram üzerinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Sosyal Medya Görsel Boyutları ve Önemi makalemizi de inceleyebilirsiniz. Görsellerin düzenlenebilir hallerini makalenin aşağısında ki butona basarak indirebilirsiniz.

 14 Şubat Sevgililer Günü Görselleri Vektörel

14 Şubat Sevgililer Günü Görselleri Vektörel

 14 Şubat Sevgililer Günü Görselleri Vektörel

14 Şubat Sevgililer Günü Görseli

 14 Şubat Sevgililer Günü Görselleri Vektörel

14 Şubat Sevgililer Günü Görseli

 14 Şubat Sevgililer Günü Görselleri Vektörel

14 Şubat Sevgililer Günü Görseli

 14 Şubat Sevgililer Günü Görselleri Vektörel

14 Şubat Sevgililer Günü Görseli

Online Görsel Düzenleme – Canva.com

Hali hazırda elinizin altında Photoshop veya diğer görsel düzenlenme programlarından yoksa bu işi online olarak kolayca yapabilirsiniz. Son zamanlarda bu konuda pek çok alternatif türemiş olsa bile geçmişten beri kullandığım canva.com ile tanıştırayım sizi.

Canva.com – Anasayfa 

Basit, kullanışlı hatta kendine özgün şablonları olan bu online sistem ile işlemlerimizi çok kolayca gerçekleştirebiliriz. Yalnız kullanmadan önce üye olmanız gerekmektedir. Facebook veya Gmail hesabınızla doğrudan kayıt olup aktivasyonla uğraşmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun dışında pek çok ücretsiz görsel ve vektör sitesinden doğrudan görsel çekebilmesi, internet üzerinden yüksek kalitede baskıya hazır şekilde verebilmesi ve bu işlemleri bekletmeden yapması en büyük tercih sebebimdir. Kullanması ücretsizdir fakat daha profesyonel çözümler için farklı paketleri vardır.

Son Sözler & Yararlı Kaynaklar

Görsel düzenlemek, hatta bir adım ileri giderek bunları tasarlamak için bence kendinizi kolayca eğitebilirsiniz. Bu konuda Youtube üzerinde izleyebileceğiniz çok fazla kaynak var. Sadece Photoshop olarak düşünmeyin, diğer programlarda da aynı imkanlar mevcut. Bunun dışında küçük bir ücret karşılığı daha profesyonel bir eğitim almak isterseniz Udemy bu konuda çok başarılı.

Eğer ingilizce ile ilgili sıkıntınız yoksa bir kurs önerebilirim. Şuan 24,99 TL. Normal fiyatı 400 TL gösteriyor. Değer diyebilirim.

Photoshop CC 2019 MasterClass – Udemy.com

Aynı zamanda Adobe Illustrator eğitimlerinede bakabilirsiniz.

Bununla beraber görselleri aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.