2020 Yılbaşı Görselleri Vektörel makalemizde yılbaşı için kurumsal ve bireysel amaçla kullanabileceğiniz vektörel görselleri paylaşacağız. Bu görselleri yazının sonunda ki indirme bağlantısına tıklayarak kolayca indirebilirsiniz. Tüm dosyaları .ai ve .jpeg olarak klasör içinde bulunduruyorum. Illustrator kullanarak doğrudan görsellerle oynama yapabilirsiniz. Tavsiyemiz olarak sadece logonuzu veya isminizi eklemeniz yeterlidir. Görseller 1080×1080 piksel olarak ayarlanmıştır. Instagram üzerinde doğrudan kare olarak kullanabilirsiniz.

Yılbaşı Nedir ? Neden Kutlanır ?

Öncelikle ikisini birbirinden ayırmak gerekir ki Noel ve Yılbaşı aynı şey değildir. Noel hristiyanların Hz. İsa’nın yer yüzüne inişini, doğuşunu kutlamak adına yapılan, batı kiliselerinde  24 Aralık, doğu kiliselerinde 6 Ocak itibariyle kutlanır. Yılbaşı ile alakası yoktur. Yılbaşı ise yeni yıl kutlamak, yeni yıla mutlu girmek için insanların bir araya gelmesi ve zaman geçirmesi eylemidir. Dinsel bir anlamı yoktur. Bu yılbaşı miladi takvime göre kutlanmaktadır.

2020 Yılbaşı Görselleri

Bu görselleri doğrudan Facebook ve Instagram üzerinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Sosyal Medya Görsel Boyutları ve Önemi makalemizi de inceleyebilirsiniz.

2020 Yılbaşı Görselleri Vektörel

2020 Yılbaşı Görselleri Vektörel

2020 Yılbaşı Görselleri Vektörel

2020 Yılbaşı Görselleri Vektörel

2020 Yılbaşı Görselleri Vektörel

2020 Yılbaşı Görselleri Vektörel

2020 Yılbaşı Görselleri Vektörel

2020 Yılbaşı Görselleri Vektörel

Online Görsel Düzenleme – Canva.com

Hali hazırda elinizin altında Photoshop veya diğer görsel düzenlenme programlarından yoksa bu işi online olarak kolayca yapabilirsiniz. Son zamanlarda bu konuda pek çok alternatif türemiş olsa bile geçmişten beri kullandığım canva.com ile tanıştırayım sizi.

Canva.com – Anasayfa 

Basit, kullanışlı hatta kendine özgün şablonları olan bu online sistem ile işlemlerimizi çok kolayca gerçekleştirebiliriz. Yalnız kullanmadan önce üye olmanız gerekmektedir. Facebook veya Gmail hesabınızla doğrudan kayıt olup aktivasyonla uğraşmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun dışında pek çok ücretsiz görsel ve vektör sitesinden doğrudan görsel çekebilmesi, internet üzerinden yüksek kalitede baskıya hazır şekilde verebilmesi ve bu işlemleri bekletmeden yapması en büyük tercih sebebimdir. Kullanması ücretsizdir fakat daha profesyonel çözümler için farklı paketleri vardır.

Son Sözler & Yararlı Kaynaklar

Öncelikle bu görselleri aldığım VektörelÇizim.net sitesine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sayfa üzerinde biraz görsel dağınıklık olsa da aradığınız pek çok şeyi kolayca bulabilirsiniz.

Görsel düzenlemek, hatta bir adım ileri giderek bunları tasarlamak için bence kendinizi kolayca eğitebilirsiniz. Bu konuda Youtube üzerinde izleyebileceğiniz çok fazla kaynak var. Sadece Photoshop olarak düşünmeyin, diğer programlarda da aynı imkanlar mevcut. Bunun dışında küçük bir ücret karşılığı daha profesyonel bir eğitim almak isterseniz Udemy bu konuda çok başarılı.

Eğer ingilizce ile ilgili sıkıntınız yoksa bir kurs önerebilirim. Şuan 24,99 TL. Normal fiyatı 400 TL gösteriyor. Değer diyebilirim.

Photoshop CC 2019 MasterClass – Udemy.com

Bununla beraber görselleri aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.