30 Ağustos Zafer Bayramı Vektörel Görseller makalemizde zafer bayramımıza uygun, kurumunuz veya şahsınız için kullanabileceğiniz vektörel görselleri paylaşacağız. Bu görselleri yazının sonunda toplu halde link olarak vereceğim. Buradan indirip klasörler halinde ayrılmış görsellerden birini seçip düzenleyebilirsiniz. Klasörlerin içinde .pdf halleri, .jpeg halleri, .eps halleri, .ai halleri bulunmaktadır.

CorelDraw kullanan takipçilerimiz .pdf dosyalarını, Photoshop veya Illustrator kullanan takipçilerimiz .eps veya .ai hallerini kullanabilirler. Hiç uğraşamam diyen kullanıcılarımız için doğrudan hepsinin .jpeg hallerini de ekliyorum.

Görseller ortalama boyutlardadır, web sitenizde veya sosyal medya hesaplarınızda kullanabilirseniz. Sosyal medya’da doğru boyutları öğrenmek için Sosyal Medya Görsel Boyutları ve Önemi makalemizden yararlanabilir. Yazının sonunda görsele müdahale edebileceğiniz, kolayca düzenleyebileceğiniz bir web sayfasından da bahsedeceğim. Fakat öncelikle günün anlam ve önemi açısından  30 Ağustos Zafer Bayramını basitçe hatırlayalım.

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos 1922’de Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak ve anlamak için ilan edilen bayramdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı hem Türkiye’de hemde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin’de her yılın 30 Ağustos günü kutlanmaktadır.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olduğu için Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarakta bilinen bu taarruzda Yunan orduları İzmir’e kadar takip edilerek 9 Eylül 1922’de İzmir’i tamamen terk etmeleri sağlanmıştır. Özetleyecek olursak 30 Ağustos temsili olarak vatan topraklarının geri alındığı gün olarak sayılmaktadır.

İlk olarak 1924’te Afyon’da, Başkumandan Zaferi olarak kutlanan bu özel gün,1926 tarihinden itibaren Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır. Aynı zamanda bu dönemde hava birliklerinin çok aktif rol oynamasından dolayı Tayyare Bayramı olarakta kutlanmaktadır. Yine tüm birliklerin katılımından sonra 1960’lardan itibaren büyük çaplı zafer bayramı kutlamaları yapılmaya başlanmıştır.

30 Ağustos Zafer Bayramı Görselleri

Tüm görselleri ortalama 1080×1080 piksel boyutlarında veriyorum. Facebook veya Instagram için doğrudan bunları kullanabilirsiniz. Üzerine logo ekleme veya yazı ekleme gibi işlemler yapacaksanız, en aşağıda düzenlenebilir hallerini indirilebilir haliyle bulabilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

30 Ağustos Zafer Bayramı Görseli

Online Görsel Düzenleme – Canva.com

Hali hazırda elinizin altında Photoshop veya diğer görsel düzenlenme programlarından yoksa bu işi online olarak kolayca yapabilirsiniz. Son zamanlarda bu konuda pek çok alternatif türemiş olsa bile geçmişten beri kullandığım canva.com ile tanıştırayım sizi.

Canva.com – Anasayfa 

Basit, kullanışlı hatta kendine özgün şablonları olan bu online sistem ile işlemlerimizi çok kolayca gerçekleştirebiliriz. Yalnız kullanmadan önce üye olmanız gerekmektedir. Facebook veya Gmail hesabınızla doğrudan kayıt olup aktivasyonla uğraşmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun dışında pek çok ücretsiz görsel ve vektör sitesinden doğrudan görsel çekebilmesi, internet üzerinden yüksek kalitede baskıya hazır şekilde verebilmesi ve bu işlemleri bekletmeden yapması en büyük tercih sebebimdir. Kullanması ücretsizdir fakat daha profesyonel çözümler için farklı paketleri vardır.

Son Sözler & Yararlı Kaynaklar

Öncelikle bu görselleri aldığım VektörelÇizim.net sitesine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sayfa üzerinde biraz görsel dağınıklık olsa da aradığınız pek çok şeyi kolayca bulabilirsiniz.

Görsel düzenlemek, hatta bir adım ileri giderek bunları tasarlamak için bence kendinizi kolayca eğitebilirsiniz. Bu konuda Youtube üzerinde izleyebileceğiniz çok fazla kaynak var. Sadece Photoshop olarak düşünmeyin, diğer programlarda da aynı imkanlar mevcut. Bunun dışında küçük bir ücret karşılığı daha profesyonel bir eğitim almak isterseniz Udemy bu konuda çok başarılı.

Eğer ingilizce ile ilgili sıkıntınız yoksa bir kurs önerebilirim. Şuan 24,99 TL. Normal fiyatı 400 TL gösteriyor. Değer diyebilirim.

Photoshop CC 2019 MasterClass – Udemy.com

Bununla beraber görselleri aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.