Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel makalemizde bayramda firma amacıyla kullanabileceğiniz, eşe dosta manidar mesajlar göndermek yerine Whatsapp üzerinden direkt gönderebileceğiniz, firmanıza kullanıyorsanız logonuzu atıp kullanabileceğiniz görseller hazırladık. Tüm görsellerimiz 1080 piksel x 1080 piksel boyutunda, direkt kullanabilmeniz için logosuz veya watermark olmadan jpeg halleri, Illustrator üzerinde düzenleyebileceğiniz .ai dosyaları, Corel Draw üzerinde kolayca düzenleyebileceğiniz .pdf dosyalarını en sonda indirme bağlantısı ile veriyoruz. Google Drive üzerinden rahatlıkla indirebilir, ismini bilmediğim diğer programlarda da rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Özellikle sosyal medya üzerine tam oturması için tasarlanmışlardır.

Peki şimdi, her zaman ki yaptığımız gibi konu ile ilgili bilgi verelim.

Ramazan Bayramı Nedir ? Neden Kutlanır ?

Ramazan ayının sonunda oruçların bitmesine tekabül kutlanan dini bayramdır.

Ramazan ayının önemi ve fazileti hakkında Peygamber efendimiz: “Ramazan ayının ilk gecesi olunca, cennetin bütün kapıları açılır. Ay boyunca bir tane bile kapı kapatılmaz. Allah Teâla, bir çağırıcının şöyle nida etmesini emreder:’ Ey iyilik isteyen! Gel ey kötülükte ileri giden! Kendine dikkat et.’ Sonra der ki: ‘ Yok mu bağışlanmak isteyen, o bağışlanacaktır. Yok mu bir şey isteyen, istediği verilecektir. Yok mu tövbe eden, Tövbesi kabul edilecektir.’ Bu davetten yer ağarana kadar devam eder.” şeklinde buyurdu.

Ramazan’da bir farzı yerine getirmek, Ramazan dışında yetmiş farzı yerine getirmek gibidir. O ay sabır ayıdır. Sabrın sevabı ise cennettir. Bu ay yardım ayıdır. Bu ay Müslümanın rızkının arttığı bir aydır kim bu ayda bir oruçluya iftar açtırırsa, bir köle azad etme sevabı alır ve günahı bağışlanır. Ayrıca Ramazan ayının başı Rahmet ortası günahlardan bağışlanma ve sonu ise cehennemden azad olma ayıdır.

RAMAZAN BAYRAMI ANLAMI NEDİR?

Arapça kökenli kelimenin Türkçe karşılığı “iftar bayramı” demektir. Yani Arap ülkelerinde Ramazan Bayramı aslında İftar Bayramı olarak kutlanır. Sebebi ise 30 gün boyunca tutulan oruçlar için son kez iftar yapacak olmalarıdır.Seneler geçtikçe İftar Bayramı, Şükür bayramına dönüştüğü için Türkçe’ye de şükür, “şeker” olarak geçerek ”Şeker Bayramı” olarak anılmaya başlanmıştır.

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Bu görselleri doğrudan Facebook ve Instagram üzerinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Sosyal Medya Görsel Boyutları ve Önemi makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Ramazan Bayramı Görselleri Vektörel

Online Görsel Düzenleme – Canva.com

Hali hazırda elinizin altında Photoshop veya diğer görsel düzenlenme programlarından yoksa bu işi online olarak kolayca yapabilirsiniz. Son zamanlarda bu konuda pek çok alternatif türemiş olsa bile geçmişten beri kullandığım canva.com ile tanıştırayım sizi.

Canva.com – Anasayfa 

Basit, kullanışlı hatta kendine özgün şablonları olan bu online sistem ile işlemlerimizi çok kolayca gerçekleştirebiliriz. Yalnız kullanmadan önce üye olmanız gerekmektedir. Facebook veya Gmail hesabınızla doğrudan kayıt olup aktivasyonla uğraşmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun dışında pek çok ücretsiz görsel ve vektör sitesinden doğrudan görsel çekebilmesi, internet üzerinden yüksek kalitede baskıya hazır şekilde verebilmesi ve bu işlemleri bekletmeden yapması en büyük tercih sebebimdir. Kullanması ücretsizdir fakat daha profesyonel çözümler için farklı paketleri vardır.

Son Sözler & Yararlı Kaynaklar

Öncelikle bu görselleri aldığım VektörelÇizim.net sitesine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sayfa üzerinde biraz görsel dağınıklık olsa da aradığınız pek çok şeyi kolayca bulabilirsiniz.

Görsel düzenlemek, hatta bir adım ileri giderek bunları tasarlamak için bence kendinizi kolayca eğitebilirsiniz. Bu konuda Youtube üzerinde izleyebileceğiniz çok fazla kaynak var. Sadece Photoshop olarak düşünmeyin, diğer programlarda da aynı imkanlar mevcut. Bunun dışında küçük bir ücret karşılığı daha profesyonel bir eğitim almak isterseniz Udemy bu konuda çok başarılı.

Eğer ingilizce ile ilgili sıkıntınız yoksa bir kurs önerebilirim. Şuan 24,99 TL. Normal fiyatı 400 TL gösteriyor. Değer diyebilirim.

Photoshop CC 2019 MasterClass – Udemy.com

Bununla beraber görselleri aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.